חקירות פרטיות – מה חשוב לדעת לפני שנכנסים לעולם הזה

לימודים » חקירות פרטיות – מה חשוב לדעת לפני שנכנסים לעולם הזה
חקירות פרטיות

חקירות פרטיות

יש לכם חלום להיות חוקרים פרטיים? רואים את עצמכם מטפלים בסוגיות סבוכות שהמשטרה לא מצליחה לטפל בהם, ומגיעים לפיצוח של תעלומות מורכבות? חשוב מאד לדעת, שאם החלום שלכם הוא להיות חוקר פרטי, יש להכיר את תנאי העבודה במציאות. עבודתו של החוקר הפרטי איננה עבודה קלה בכלל, והיא דורשת גם הכשרה ארוכה יחסית. פעמים רבות החוקר הפרטי לא באמת עובד לבדו, והוא גם נדרש להשקיע עבודה מעל ומעבר לשעות העבודה הרגילות של האדם הממוצע. תוסיפו על כך את העובדה שמדובר על שוק רווי ותחרותי – וברור שזה לא מקצוע שמתאים לכל אחד. ואם בכל זאת החיידק בוער בכם – מה חשוב לדעת?

המידע הנחוץ ביותר לקראת ההכשרה בתחום חקירות פרטיות

  • לימודים מול סטאז' – ראשית, אם אתם רוצים להיות חוקרים פרטיים, חשוב לדעת שאינכם חייבים ללמוד את המקצוע במוסד לימודים. אמנם יש כמה מוסדות שמציעים מסלולי לימודים עבור חוקר פרטי, אך אלו אינם מוסדות מכשירים, ובעקרון אין חובה בתעודה מהם. התעודה אמנם מוסיפה בהחלט לקורות החיים, ויכולה גם לסייע אם הנכם רוצים להיות חוקרים פרטיים בחו"ל, אך בארץ אין בה חובה. מה שכן חשוב לעבור, זוהי תקופת הסטאז'. חובה על כל חוקר פרטי לעבור קודם כל תקופת הכשרה של שלוש שנים במשרד חקירות בעל רישיון ממשרד המשפטים, בהיקף של לא פחות מ 120 שעות עבודה בחודש, כך שהדבר דורש מכם להקדיש את הזמן המתאים. חשוב מאד לציין, שיש משרדי חקירות שמעדיפים אמנם לקבל אנשים שעברו מסלולי לימודים בתחום, אך יש כאלה שמבחינתם רק ראיון אישי עם המועמד הוא הקובע.
  • תנאי קבלה למקצוע – בעקרון, כדי להיות חוקרים פרטיים, אין צורך בתנאים מיוחדים. משרד המשפטים דורש אך ורק להיות בוגרי 12 שנות לימוד (אין חובה בבגרות מלאה), וכן להוציא תעודת יושר, ולהיות עם עבר פלילי נקי וללא רבב (הדבר כמובן הגיוני, לאור עיסוקו של החוקר הפרטי). מעבר לכך, הן מוסדות הלימודים, הן משרדי החקירות והן משרד המשפטים לא מציבים תנאים נוספים.
  • איך מקבלים את הרישיון? – יש לציין שאם החלום שלכם זה להיות חוקר פרטי עם משרד משלו, אתם זקוקים לרישיון כפול. ראשית – יש לקבל את הרישיון מטעם משרד המשפטים לעסוק בתחום. הרישיון מותנה במעבר בהצלחה של בחינות מטעם משרד המשפטים. חשוב מאד לציין, שאפשר לגשת לבחינה כבר לאחר שנה וחצי של סטאז', אם כי גם אם עוברים אותה בהצלחה – הרישיון בכל מקרה ניתן רק לאחר שהשלמתם 3 שנים של סטאז'. קבלת הרישיון מרשה לכם לעבוד כחוקרים פרטיים רק תחת משרד חקירות מוכר. אם אתם רוצים לפתוח משרד משלכם – עליכם לצבור ניסיון של שנים נוספות, ולקבל היתר ורישיון נוסף מטעם משרד המשפטים.

עדיין רוצים לעסוק בתחום?

אם ההכשרה הארוכה לא מאיימת עליכם – כנראה שאתם באמת רוצים להיות חוקרים פרטיים! אם כך, ראוי שתחפשו כבר עכשיו את מסגרות ההכשרה המתאימות, שכן הדרך היא ארוכה, וחשוב שתעברו הכשרה אצל משרדי החקירות הטובים ביותר בארץ.

חקירות פרטיות – מה חשוב לדעת לפני שנכנסים לעולם הזה
דרג את הפוסט הזה
2018-02-07T10:14:07+00:00 כללי|