כל מה שצריך לדעת על לימודי עיצוב גרפי

לימודים » כל מה שצריך לדעת על לימודי עיצוב גרפי
לימודי עיצוב גרפי

לימודי עיצוב גרפי

הנקודות החשובות לתוכנית הלימודים – לימודי עיצוב גרפי

היכן לומדים? – יש בישראל מספר בתי ספר ומכללות, אשר יוכלו להציע לכם מסלולים של לימודי עיצוב גרפי. חשוב מאד לראות ולוודא מהם ההבדלים בין תוכניות הלימודים. קיימים בתי ספר אשר יציעו לכם מסלול אחיד, וקיימים בתי ספר שיציעו לכם הן מסלול לימודים מלא בתחום העיצוב הגרפי, אך במקביל גם קורסים בודדים בתחום, במידה ואתם זקוקים להכשרה ספציפית. בהתאם לכך, גם משך הלימודים יכול להשתנות – החל ממספר חודשים, ועד לשלוש שנים.

  • תעודת הגמר – חשוב מאד לראות, שמוסד הלימודים שאליו אתם נרשמים, מעניק לכם תעודה אשר מכשירה אתכם בתחום העיצוב הגרפי. מדובר על תעודה רשמית, אשר מוכרת ע"י משרד הכלכלה ומשרד החינוך, כך שניתן גם להציג אותה בפני מקומות העבודה בהמשך. במידה ומוסד הלימודים מציע קורס ללא תעודת הסכמה סופית – הדבר שקול לכך שתזרקו את כספכם לחינם.
  • מה כולל מסלול הלימודים? – המסלול של לימודי עיצוב גרפי, כולל בתוכו מגוון רחב מאד של תכנים מרתקים. בין השאר, חלק ניכר מהלימודים כוללים היכרות עם הגלים הטכנולוגיים שעימם המעצב הגרפי צריך לעבוד. מהצד השני, יש הרבה מאד דגש על הוראה וחניכה אישית של המורים, ובכך הלימודים הללו שונים מאד מלמידה עצמאית. ישנה הגשה של פרוייקטים רבים, פתיחה של קבוצות דיון בתחום, וכן קורסים שמתמקדים בעיצוב הגרפי בדגשים שונים – בעולם הפרסום, בעולם הדפוס, וכיו"ב.
  • היכן משתלבים בהמשך? – במידה וסיימתם את לימודי העיצוב הגרפי, ואתם יוצאים לשוק התעסוקה, יש מספר מקומות בהם תוכלו להשתלב. ראשית, תוכלו לגשת אל בית דפוס מקצועי, ולהשתלב שם כמעצבים מקצועיים. הביקוש למעצבים בתוך בית דפוס מוביל הוא גבוה למדי, שכן פעמים רבות הלקוחות שפונים לבית הדפוס, הם חסרי כל ניסיון בעיצוב, והם מצפים לא רק להדפסה איכותית, אלא גם לשירותי עיצוב גרפי. מעבר לפניה אל בית דפוס, ניתן כמובן להשתלב גם בשוק הפרסום, שם הדרישה למעצבים גרפיים היא גבוהה מאד בתור מעצבי שלטים, מעצבי לוגואים, וכיו"ב. גם בתחום הניו-מדיה, יש ביקוש לבוגרים של המסלול, שכן באתרי האינטרנט, יש צורך באנשים שמתמחים בעיצוב גרפי, שכן חלק ניכר מהזירה העסקית, עברה לרשת.

מוכנים להתחיל להירשם?

אם אתם רוצים להתחיל במסלול הלימודים, כדאי להתחיל לסקור את מסלולי הלימודים המתאימים, לבקש ולקרוא את תוכניות הלימודים, לוודא את התאריכים של שנת הלימודים, את האפשרויות לתשלום וכמובן את תנאי הקבלה – ולהתחיל פרק חדש בחייכם.

כל מה שצריך לדעת על לימודי עיצוב גרפי
דרג את הפוסט הזה
2018-02-07T10:14:14+00:00 עיצוב גרפי|