לימודי חוקר פרטי

לימודים » לימודי חוקר פרטי
לימודי חוקר פרטי

לימודי חוקר פרטי

לימודי חוקר פרטי – כל השאלות והתשובות

מעוניינים לעבוד במשרד חקירות? חשוב מאד לציין שלצורך כך, עליכם לעבור את הבחינות של משרד המשפטים, וגם לקבל את הרישיון לפתוח משרד חקירות. לצורך כך, עליכם לעמוד בתנאים שונים, ורצוי מאד גם להירשם למסגרות הלימודים שיכשירו אתכם לכך. המסגרות הללו אמנם אינן מהוות חובה – אך ניכר שהן מסייעות מאד לאנשים שרוצים להיכנס לתחום החקירות הפרטיות. כמובן שלפני שנרשמים, יש שפע של שאלות שצצות, וחשוב לקבל מידע אמין בנושא, שיאפשר לכם לעבור את תהליך הלימודים וההכשרה בצורה טובה.

המידע על לימודי חוקר פרטי / חקירות פרטיות

  • היכן כדאי ללמוד? – יש מספר מכללות ובתי ספר בארץ, אשר באות להכשיר חוקרים פרטיים בתחילת דרכם. כך למשל אפשר לציין את המכללה המשותפת, היחידה הארצית לחקירות ובטחון (שפועלת במשותף עם אוניברסיטת בר אילן), מכללת נצרת עילית והמכללה לחקירות אבטחה ובטחון. יש מוסדות נוספים, אולם חשוב לשים לב לכמה נקודות. ראשית, כדאי לפנות למוסדות שפועלים בשיתופי פעולה עם משרד חקירות אחד לפחות, כדי שבסיום הלימודים יהיו לכם קשרים טובים לטובת המשך ההכשרה. כמו כן, כדאי לשים לב איזו תעודה המכללה מעניקה בסוף, והאם יש לה תוקף בינ"ל. כדאי גם לראות האם ניתן ללמוד במכללה על חשבון הפיקדון שניתן לחיילים משוחררים.
  • משך הלימודים – משך הלימודים ללימודי חקירות פרטיות איננו אחיד, ותלוי מאד במוסד. אחת הסיבות לכך היא שמכיוון שאין צורך רשמי בלימודים לפני שניגשים לבחינות (אם כי הדבר מומלץ, שכן הלימודים מסייעים מאד בכך), כל מוסד מקצה זמן לימודים משתנה. הזמן הממוצע שדורשים הלימודים עומד על כחצי שנה, כאשר יש לרוב אפשרות ללימודי ערב או בוקר, וכן אפשרות ללימודים בימי שישי. לרוב מדובר על שלושה ימי לימודים, שנפרסים על פני תקופה שבין 5 ל 8 חודשים. כמות השעות עצמה משתנה, ונעה בין 80 שעות ל170 שעות, בהתאם למוסד.
  • האם נדרש סטאז' – בהחלט כן! למעשה, החוק קובע שכדי לעסוק בתחום החקירות הפרטיות, חובה על החוקר הפרטי לעתיד לעבוד סטאז' בתוך משרד חקירות שפועל לפי החוק ומוכר ככזה. בעוד שהלימודים אינם מהווים חובה, הרי שהסטאז' הוא חובה, ולמעשה אדם שלא עובר את ההכשרה הנ"ל, לא יהיה רשאי לעבוד כחוקר פרטי.
  • מה משך הסטאז'? – החוק קובע תנאים כפולים לסטאז' בתוך משרד חקירות. משך הסטאז' חייב להיות כשלוש שנים לפחות, ובמהלך חשוב מאד שבכל חודש, כמות ההכשרה תהיה מינימום 120 שעות (כלומר בממוצע כ 30 שעות הכשרה בשבוע). הדבר דורש כאמור מחויבות לסטאז', וחל איסור לעסוק בעבודה נוספת, ללא אישור של משרד המשפטים.

להחליט בהתאם להכשרה

כפי שאתם רואים, משך הלימודים וההכשרה שנדרשים כדי לעסוק בתחום החקירות הפרטיות איננו קצר. הלימודים אורכים כחצי שנה בממוצע, ולאחר מכן מתחילה תקופת הכשרה של שלוש שנים, שדורשת מכם מחויבות. על כן, חשוב מאד להבין שאם אתם רוצים לעסוק בתחום – עליכם להשקיע היטב בכך, ולפנות את הזמן המתאים הדרוש להכשרה.

לימודי חוקר פרטי
דרג את הפוסט הזה
2018-02-07T10:14:08+00:00 חקירות|