לימודי סיעוד

לימודים » לימודי סיעוד

ארבעה סימנים לכך שלימודי סיעוד מתאימים לכם

האם אתם שוקלים להירשם ללימודי סיעוד? האם את רוצה לעבוד בתור מטפלת סיעודית? חושב שלעבוד בתור אח מוסמך בבית החולים מתאים לך? אין ספק שעבודת הסיעוד מושכת אליה קהלים חדשים בשנים האחרונות. בעוד שבעבר התחום היה מוזנח, הרי שבשנים האחרונות הוא זוכה לעדנה חדשה, בין השאר בשל ההזדקנות של האוכלוסיה, לצד שיפור במצבם של עובדי הסיעוד. השאלה היא – איך תדעו שלימודי הסיעוד הם באמת בשבילכם? מה הסימנים שיעידו על כך שאתם תהיו תלמידים טובים ותשתלבו היטב בשוק העבודה?

כמה סימנים חשובים

לימודי סיעוד

לימודי סיעוד

  1. יש לכם כיוון מדעי – במהלך לימודי הסיעוד, אתם תלמדו לא מעט נושאים הקשורים למדעים מדויקים ומדעי הטבע. בין השאר, על מנת שאת תוכלי לעבוד בתור מטפלת סיעודית או אתה תרצה להיות מטפל, תצטרכו ללמוד קורסים של ביולוגיה, ביוכימיה, אנטומיה, ביולוגיה, סטטיסטיקה, מתמטיקה, מיקרוביולוגיה, ועוד תחומים רבים. מדוע הדברים הללו נדרשים? משום שבתור מטפלים סיעודיים, אתם נדרשים להגיש סיוע רפואי לעתים קרובות ואף להחליט לעתים על הסיוע המתאים – וזה דורש מכם להיות בעלי השכלה נרחבת במגוון רחב מאד של תחומים.
  2. רצון לעבוד עם בני אדם – עם זאת הסימן השני הוא שלצד הראש המדעי, יש לכם גם רצון עז באופן בסיסי לעבוד עם בני אדם. מטפלת סיעודית היא לא כמו ביולוג או כימאי שעובדים לבדם במעבדה. כל ההצדקה לעבודתם של האחים ושל המטפלים הסיעודיים, נעוץ באנשים שמטופלים על ידם. ברמה הבסיסית אם יש לכם רצון עז לסייע לחלשים מכם, להושיט יד, ואתם אוהבים לתקשר עם בני אדם – מקצוע הסיעוד הוא עבורכם. אל תשכחו שבתור מטפלים ואחים אתם צריכים לעבוד לא רק עם המטופלים – אלא לעתים קרובות גם עם קרובי המשפחה שלהם.
  3. חמלה וחוזק נפשי – אם אתם רואים את עצמכם מצד אחד כאנשים שיודעים לגלות חמלה ומצד שני כאנשים עם חוסן נפשי – לימודי סיעוד הם בהחלט עבורכם. אל תשכחו שעבודה של מטפלת סיעודית למשל, חושפת אותה לא פעם למקרי סיעוד קשים שהיא חייבת לגלות כלפיהם הבנה וחמלה. עם זאת – המקרים הקשים הללו – אסור שירתיעו את המטפלת או ירחיקו אותה. נדרשת כאן הבנה מורכבת של המצב, ואם אתם עומדים בכך – אתם מתאימים לימודים.
  4. אתם מוכנים לשבת ללמוד – ברמה הבסיסית, לימודי הסיעוד נמשכים בזמן ארוך יותר מלימודים אחרים לתואר ראשון. בעוד שלרוב תואר ראשון הוא שלוש שנים, הרי שלימודי הסיעוד נמשכים כארבע שנים וכללים גם התמחות מעשית באחד מבתי החולים בארץ. אם אתם מוכנים להשקיע – זה המסלול עבורכם!

קורס סיעוד – מקצוע עם ביקוש אדיר

קורס סיעוד

קורס סיעוד

אם אתם תימצאו מתאימים ללימודי הסיעוד, חשוב מאד להדגיש שבסיום הלימודים יהיה לכם מקצוע מבוקש מאד הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי הדבר מבטיח לכם עתיד כלכלי – וזו עוד סיבה טובה כמובן להתעניין בלימודים הללו.

לימודי סיעוד
דרג את הפוסט הזה
2018-02-07T10:12:16+00:00 סיעוד|