קורס בטיחות בעבודה

לימודים » קורס בטיחות בעבודה

מהי החשיבות של קורס בטיחות בעבודה?

כיום, עסקים רבים מהתחום הטכנולוגי, אך לא רק, צריכים למנות אחראי בטיחות בעבודה. בכדי לקבל את המינוי, על האחראי לעבור גם קורס מקצועי מתאים, מטעם גורם שמורשה לכך שקיבל אישור מטעם משרד התמ"ת. אולם, מי בכלל החשיבות בכך שיהיה קורס של בטיחות בעבודה? אחרי הכל, העובדים והמנהלים מכירים כבר את הוראות הבטיחות, וכאשר הם למדו את התחום – הם כבר עברו שיעורי בטיחות, וגם עם הכניסה לעבודה, כולם עברו חפיפה בתחום הבטיחות. אז למה חשוב שיהיו אנשי מקצוע שגם יעברו קורס בטיחות בעבודה? בואו ונראה מה החשיבות:

קורס בטיחות בעבודה – כל הסיבות למעבר הקורס

קורס בטיחות בעבודה

קורס בטיחות בעבודה

הכירות מעמיקה ומקצועית – אמנם רוב האנשים מכירים את ההוראות הבסיסיות, אך כמו שנאמר: "השטן נמצא בפרטים הקטנים". לפעמים, מספיקה עבירת בטיחות אחת קטנה – כדי לגרום להרס ולנזק הן ברכוש והן בחיי אדם. דווקא הנקודות שנראות משניות וקטנות – הן אלו שעושות את ההבדל הגדול. לא פעם, אלו עניינים שלא מובנים לנו באופן מידי, ורק אדם שעבר קורס בטיחות בעבודה יוכל לעמוד על נקודות התרופה הללו – וכמובן להסביר את חשיבותן לכלל העובדים.

ממונה על השתלמויות במקום העבודה כאשר אתם עובר קורס בטיחות בעבודה, הוא גם מקבל מינוי רשמי להיות אחראי הבטיחות בעבודה. מתוקף תפקידו, הוא מעביר מידי מספק חודשים השתלמויות שונות לעובדים ולמנהלים בנושא בטיחות בעבודה. חשוב מאד שתמיד יהיה אחראי מוסמך לכך, שכן לעתים רק כך אנשים נזכרים שיש נהלי בטיחות שהם צריכים למלא. הרענונים וההשתלמויות הללו כבר הצילו בעבר לא מעט חיי אדם וגם רכוש רב – וכמובן שרק אדם שעבר קורס מקצועי, ידע גם איך להעביר הלאה את החומרים החשובים הללו.

ניהול תחקירים במידה והתרחש חלילה אירוע בטיחות, חובה לתחקר אותו באופן מידיי. מטרת התחקיר היא להסיק מסקנות, ולהפיק לקחים כדי למנעו הישנות חוזרת של האירוע. מי שעובר קורס בטיחות בעבודה, לומד בין השאר כיצד כותבים תחקירי בטיחות ומעל לכל – איך אפשר להסיק מהם מסקנות מועילות לעתיד.

ניהול סיכונים אחד מהמערכים המרכזיים ביותר שנלמדים בקורס בטיחות בעבודה, הוא המערך לניהול סיכונים. כל פעולה טומנת בחובה סיכון מסוים – אולם מהי רמת הסיכון, ומהו הסיכוי לכך שהסכנה אכן תפרוץ? האדם הממוצע לא יכול להשיב על כך. אולם, מי שעובר קורס בטיחות בעבודה לומד כיצד למפות את הסיכונים השונים, ליצור מודל לניהול סיכונים, וכך להפוך את העבודה ליותר יעילה – וכמובן ליותר בטיחותית. ניהול הסיכונים גם מסייע למנהלי העסק להבין באילו אמצעים עליהם לנקוט, בכדי להקטין את רמת הסיכונים.

קורס נדרש ברמה גבוהה

אם כן, עמדנו על החשיבות בקורס בטיחות בעבודה, והבנו איך ממינוי לתפקיד אחראי במקום העבודה שיעבור את הקורס – נוכל להפוך את כל מקום העבודה לבטיחותי יותר. הדבר החשוב שצריך לזכור הוא, שעליכם לפנות אך ורק למוסד מוסמך להעברת תכנים בנושאי בטיחות, בכדי שתוכלו לשמור על רמת הבטיחות בעבודה.

קורס בטיחות בעבודה
דרג את הפוסט הזה
2018-02-07T10:13:49+00:00 בטיחות בעבודה|