קורס בטיחות

לימודים » קורס בטיחות

אודות קורס בטיחות

קורס ממונה בטיחות בעבודה מנוהל באישור של משרד העבודה. מטרת הקורס היא להכשיר עובדים לתפקידי ממוני בטיחות בארגון, במפעל או בחברה בה הם מועסקים. קהל היעדים העיקרים של קורס בטיחות כוללים את הבאים:

  • טכנאים
  • הנדסאים ומהנדסים
  • בעלי תואר ראשון במדעי הטבע והטכנולוגיה
  • ממוני בטיחות עם ניסיון של מעל שנתיים

הלימודים מותנים במעבר ראיון ובמפגש עם נציגי ועדת קבלה. רוב הקורסים בתחום של בטיחות בעבודה אורכים 100-300 שעות אקדמיות, אולם יש גם מסלולים קצרים או מקיפים יותר. הקורסים נלמדים במוסדות הכשרה המקבלים את אישור משרד העבודה. מי שמסיים בהצלחה את הקורס יכול להשתלב בתפקידים בחברות פרטיות וציבוריות. בנוסף, ניתן ללמוד את הקורס כמעט בכל רחבי הארץ ולהתמחות בתפקידים של קציני בטיחות בתעבורה, מנהלי בטיחות, קציני בטיחות כלליים, בודקי בטיחות במכולות, בטיחות באש ועוד.

נושאי הלימוד העיקריים של קורס בטיחות

אלו נושאי הלימודים העיקריים אליהם נחשפים סטודנטים ותלמידים בקורס בטיחות:

א. מערכת בטיחות וגהות – תחת הנושא הזה נכללים שורה ארוכה של תתי נושאים חשובים. בין היתר לומדים הסטודנטים על המערכת הארגונית, גופים ומוסדות, חוקים ותקנות, אחריות הממונה וכמובן הגורם האנושי ובטיחות לצד תאונות עבודה.

ב. גורמי סיכון – כל התלמידים העוברים בהצלחה את הקורס יודעים מהם גורמי הסיכון וכיצד ניתן לצמצם אותם בחברה, במוסד או בארגון. שיעורים בנושא גורמי סיכון כוללים סיורים מקצועיים, סיורים כלליים והתייחסות לסיכונים פיזיקליים או מכאניים. גורמי סיכון אחרים העולים במהלך הקורס הם סיכונים כימיים וביולוגיים. בנוסף, יש התייחסות רחבה לנושא הרגיש של סיכוני אש ותנאים סביבתיים.

ג. תהליכים טכנולוגיים – אחד היתרונות הגדולים של קורס בטיחות הוא מודולאריות. הקורס מתעדכן בהתאם לתהליכים טכנולוגיים קיימים וכך מבטיח כי הידע של הסטודנטים יעמוד בשורה אחת עם ההתפתחויות האחרונות. הקורס חושף את הסטודנטים לתהליכים טכנולוגיים ומאפשר להם להתנסות בגיבוש תכנית בטיחות ארגונית.

לסיכום, קורס בטיחות הוא חלק בלתי נפרד ממערך ההכשרה של עובדים בתחום הבטיחות. הקורס משלב בין ידע עיוני ותיאורטי והוא מאפשר הכשרת יועץ בטיחות מיומן.

 

קורס בטיחות
דרג את הפוסט הזה
2018-02-07T10:13:39+00:00 קורס בטיחות|