קורס ייעוץ משכנתאות

לימודים » קורס ייעוץ משכנתאות

מהו קורס ייעוץ משכנתאות?

קורס להכשרת יועצי משכנתאות הוא קורס בן כחודשיים המערב הרצאות פרונטליות, סימולציות ותרגול מעשי בשימוש במחשבוני הלוואות. מטרת הקורס היא לעזור להכשיר את העוברים אותו ולעזור להם להשתלב כעובדים במוסדות פיננסיים שונים, העוסקים בייעוץ ומתן משכנתאות. הקורס לרוב מועבר בשעות הערב, אחת לשבוע. רוב הקורסים דורשים תעודת בגרות מלאה על מנת להתקבל, וחלקם גם יתנו את הקבלה במעבר ריאיון אישי. בוגרי קורס זה יוכלו לשמש כיועצי משכנתאות בבנקים ובגופים פרטיים העוסקים בתחום, או לפרנס עצמם כעצמאיים. הקורס מקיף מאוד וכולל נושאים רבים, כמו דיני מקרקעין, כלים לניהול משא ומתן וייעוץ לכלכלת המשפחה. במהלך הקורס, התלמידים לומדים להכיר לעומק את תחומי האשראי והנדל"ן, מבינים כיצד לזהות את צרכי הלקוח ונחשפים לאסטרטגיות ייעוץ שונות. יועץ משכנתאות בלתי תלוי שעבר הסמכה מתאימה אמור להיות בקיא בכל מסלולי המשכנתא הקיימים, ובאמצעות סיוע בבחירת המסלול הנכון עבורם, לחסוך ללקוחותיו סכומי כסף גדולים. את הקורס ניתן לעבור במספר מוסדות לימוד בישראל, ביניהם האוניברסיטה הפתוחה וכן מגוון מכללות שונות.

מהם התחומים העיקריים שבהם ניתן לעסוק לאחר גמר קורס ייעוץ משכנתאות?

קורס ייעוץ משכנתאות

קורס ייעוץ משכנתאות

  • שירותי ייעוץ משכנתאות חיצוניים – בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה של עלייה בכמות הלווים המשתמשים בליווי של יועצי משכנתאות חיצוניים. נראה כי בקרב הלווים חלחלה ההבנה שהבנקים השונים מעדיפים למכור הלוואות יקרות יותר לציבור, ואילו ייעוץ משכנתאות חיצוני יכול לחסוך עד אלפי שקלים. ליועצים מסוג זה ידע רב וכוח מיקוח מסיבי מול הבנקים. בנוסף, בניגוד לתחומים אחרים בענף הפיננסי, כמות העבודה בתחום גדולה מאוד והסיכוי להישאר מובטלים נמוך.
  • עבודה בבנק – יועץ משכנתאות בבנק יציע לכם מסלולי משכנתא שונים וילווה אתכם בתהליך, כל זאת כמובן בכפיפות לבנק שבו הוא עובד. יתרון הבחירה בעבודה זו הוא היציבות והניסיון הרב שניתן לצבור כעובד בנק. במהלך העבודה ניתן ללמוד כלים וטכניקות שונות ולהבין במידה רבה יותר את התהליך שעומד מאחורי לקיחת משכנתא. בנוסף, את רוב החברות הפרטיות המובילות במשק היום מובילים יועצים חיצוניים ששימשו בעברם כיועצי משכנתאות בבנק.
  • גופים נוספים – כמובן שמעבר לשני נתיבים עיקריים אלו, ניתן למצוא עוד מגוון גופים שנעים בטווח שבין עובד עצמאי לשכיר בבנק, בהם בוגרי הקורס יוכלו להשתלב תודות לידע שצברו.

ההתלבטות הקשה האם לפנות לקורס ייעוץ משכנתאות או ללימודים באוניברסיטה

אם אתם בעלי נטייה אנליטית ומשיכה לעולם הפיננסי, כנראה שהתלבטות זאת עלתה בראשכם כשחשבתם על מסלול הלימודים העתידי שלכם. בסופו של דבר, קיימים הבדלים רבים בין שני מסלולי הלימוד. לימודים במכללה הם יקרים יותר, אך מצד שני, ההשתלבות במשק לאחר קורס ייעוץ קצר מהירה בהרבה מאשר לאחר השלמת תואר מלא. תנאי הקבלה לשני המסלולים שונים גם הם. בסופו של דבר, לכל אחת מהבחירות יהיו יתרונות וחסרונות, ואם אתם מרגישים שההתלבטות מסובכת מדי עבורכם, מומלץ לפנות לייעוץ לימודים במגוון הגופים העוסקים בכך.

קורס ייעוץ משכנתאות
דרג את הפוסט הזה