קורס מנוף

לימודים » קורס מנוף

כל מה שרצית לדעת על קורס מנוף

המנוף הוא אחד הכלים החשובים ביותר בעולם שלנו, וראשית נכיר אותו היטב

המנוף, שידוע גם בשמו הנכון יותר עגורן, הוא אחד הכלים החשובים ביותר בעולם שבו אנחנו חיים. זוהי עובדה פשוטה, שנובעת בראש ובראשונה מהצורך של האדם המודרני לעבוד לגובה ובגובה – אנחנו בונים לגובה, אנחנו עובדים בגבהים, ואנחנו צריכים להרים משקלים גבוהים במיוחד גם בגבהים גבוהים במיוחד. למעשה, המנוף הוא בכלל עיקרון פיזיקלי שמדבר על הגברת כוח בתנופה סיבובית, וזהו בדיוק העיקרון עליו מבוססת גם עבודת הכלי שאנחנו מכירים בתור מנוף, או עגורן – כלי שמרים עצמים שונים במשקלים שונים בגבהים גבוהים במיוחד לפי הצורך. בהתחשב בכמויות אתרי הבנייה ובגבהים בהם עובדים בעולם המודרני, ברור מדוע מדובר בכלי חשוב במיוחד, ומכאן אפשר גם להבין מדוע מפעילי המנופים הם אנשי מקצוע חשובים ביותר בעולם שלנו – כל אתר בנייה צריך מפעיל מנוף איכותי ומקצועי שיודע לבצע את עבודתו בצורה הטובה והבטיחותית ביותר, ואת ההכשרה על המנוף מקבלים במסגרת הכשרה מקצועית המכונה גם קורס מנוף. כעת, נכיר את מסגרת ההכשרה הזאת בהרחבה.

קצת על קורסי המנוף השונים, על מבנה הקורס והחומרים הנלמדים, ועל הקבלה לקורס

  • קורסי המנוף השונים – בתור התחלה, דבר שחשוב מאוד להבין הוא כי אין מסגרת אחת בלבד המכונה קורס מנוף, וכי ישנן אפשרויות שונות בתחום, גם במוסדות הלימוד השונים המלמדים את התחום, וגם במסגרת ההכשרה הספציפית של אנשי המקצוע בתחום. הסיבה העיקרית לכך היא שישנו צורך מקיף בשני סוגים של מנופאים כיום – אנשי מקצוע המתמחים בעגורן העומד, שנקרא גם עגורן צריח, ומנגד אנשי מקצוע המתמחים בעגורן הנייד, שהוא למעשה מנוף המותקן על משאית ומשמש בהיקף נרחב עבור תהליכים של הובלות, באתרי בנייה שונים ולמטרות רבות אחרות. בגלל שמדובר בשתי עבודות בעלות אופי ובעלות דגשים שונים באופן מהותי, מסגרות ההכשרה עבור סוגי המנוף השונים נבדלות זו מזו – קורס עגורן נייד הוא בהיקף של 174 שעות לימוד שמתוכן 10 מחוץ לכיתה, ו-320 שעות סטאז' בשטח. מאידך, קורס עגורן צריח הוא בהיקף של כ-196 שעות לימוד שמתוכן 10 מחוץ לכיתה, ו-320 שעות סטאז' גם כן. הלימודים במוסדות הלימוד השונים יכולים להיות במתכונת של לימודי בוקר או ערב, במתכונת מרוכזת או מפוזרת, ובכל מקרה עם סיום הקורס בציון של 70 ומעלה, וסיום שעות הסטאז', מקבלים תעודה של מפעילי עגורנים ניידים או עגורני צריח.
  • מה לומדים ואיך מתקבלים? הנושאים הנלמדים בקורס מנוף על סוגיו השונים הם נושאים כמו הנדסת קרקע, כללים לעבודה בגובה, פיזיקה וחוזק החומרים, אביזרים ואמצעים להרמה, עניבנות, נהלי בטיחות, נהלי אחזקה וכמובן שגם מבנה ומערכת העגורן עצמו. בנוסף, ישנם שיעורים המתמקדים בתחום החשמל והפיזיקה שמאחוריו, וכן הכשרות בסיסיות של מכינה בנושאי עברית וחשבון, לפי הצורך. הקבלה לקורסי מנוף היא מגילאים 18 ומעלה, עם 9 שנות לימוד לפחות, בהצגה של אישור עבודה בגובה, מסמך המאשר בריאות תקינה, ומעבר של מבחנים פסיכוטכניים או ועדת קבלה.

בעולם ההכשרות המקצועיות, אין הרבה הכשרות איכותיות יותר תעסוקתית מקורסי מנוף

כאשר אנחנו מסתכלים על תחומים שונים בהם ניתן לעבור הכשרה מקצועית לתעסוקה, קשה לחשוב על מסגרות איכותיות יותר מזו שמציע לנו קורס מנוף, על סוגיו השונים. עם קורס איכותי בתחום, ניתן למצוא תעסוקה איכותית בתחום המנופאות בוודאות מוחלטת, שכן כאמור מדובר באחד התחומים הנחוצים ביותר בעולם שבו אנחנו חיים, בתחום הבנייה ובתחומים לא מעטים אחרים.

קורס מנוף
דרג את הפוסט הזה
2016-06-02T15:38:56+00:00 קורסים|