קורס תקליטנים

לימודים » קורס תקליטנים

רבים מעוניינים להיות דיגיי כיום, וזאת עקב כמה שינויים מהותיים שקורים בענף המוסיקה לאירועים בשנים האחרונות, וביכולות הגדולות של כל אחד לצרוך ולשמוע מוסיקה באמצעים הטכנולוגים המשוכללים, שקיימים אצל כל אחד במכשירי הטלפון הניידים שלנו. אבל עם הצורך הגובר בתקליטנים, עלתה גם הרמה הנחוצה על מנת להיהפך לדיגיי מקצועיים. הרמה הטכנולוגית שנחוץ להכיר אותה עלתה, וכך גם לגבי החדשנות והיצירתיות הנדרשת מהתקליטן, בבואו להשמיע מוסיקה באירועים שונים. הדרך הנכונה להיהפך לדיגיי מקצועי היא על ידי לימודי דיגיי בקורסים מקצועיים, המועברים על ידי אנשי מקצוע גם בתחום המוסיקה וגם בתחום הטכנולוגי.

מה לומדים בקורס תקליטנים מקצועי

התקליטן המודרני חייב להכיר את כל הידע המקצועי שהצטבר בשנים האחרונות, כדי שידע לעשות בו שימוש בבואו לתקלט באירועים שונים. קורס דיגיי מקנה לתלמידים את כל הידע הזה, ומשפר את היכולות האמנותיות של התלמיד, ואת כושר היצירה שלו.

מטרת הקורסים הללו היא להכשיר אנשי מקצוע, כדי להופיע מול קהל תוך שהם שולטים בכל סגנונות המוסיקה הקיימים. בין הנושאים הנלמדים בקורס ניתן למנות:

קורס תקליטנים

קורס תקליטנים

  • בניית סט של שירים או טרקים של מוסיקה
  • שליטה בפלטת הדיגיי
  • התאמות מוסיקליות לקהלים שונים
  • יסודות הסאונד, המיקס והעריכה
  • יסודות במוסיקה
  • שיווק בעולם המוסיקה

הלימודים הם גם במישור העיוני תיאורטי וגם במישור המעשי. בלימודים העיוניים נעזרים בחוברות הדרכה ובהרצאות של מרצים שונים, ואילו בחלק המעשי עובר כל תלמיד הדרכה בהפעלת המכשירים השונים, בבניית סט שירים וכדומה. בתום הקורס מתבקשים התלמידים להציג פרוייקט גמר, שבעקבותיו יקבלו תעודת גמר. הקורסים הללו הם מקצועיים לכל דבר, ורבים משתלבים בעבודה זו עוד בהיותם תלמידים.

קורס תקליטנים – למי זה מתאים

אפשרויות התעסוקה בעולם זה הן נרחבות, לרבות מוסיקה לפאבים, טברנות ומסעדות, אירועים מסוגים שונים, מסיבות, חתונות, מועדונים שונים וכדומה. לימודי דיגיי מתאימים לכל מי שמעוניין להשתלב במקצוע זה באופן מעשי, ולרוב מדובר באנשים צעירים בעלי מוטיבציה ואהבה למוסיקה מכל הסוגים. אין צורך בידע מוקדם לפני ההרשמה לקורסים אלה, אך יש לציין שמדובר בתחום שמצריך כישרון אמנותי, ידע טכני ויכולת לעבוד מול קהל.

למסיימי הקורס בהצלחה ולבעלי הכשרון מחכה ענף מאתגר ומתגמל במיוחד. הופעה באירועים מספקת מאד, וכאשר מזמיני האירוע מרוצים, הם כבר ידאגו להפיץ את השם של הדיגיי לחבריהם, ותהיו די בטוחים שהעבודה הבאה כבר תגיע מפה לאוזן.

קורס תקליטנים – בחירת בית הספר

כיום ישנם מוסדות שונים המעבירים קורסי דיגיי, ויש לבדוק אותם לפני שנרשמים. מומלץ לבדוק את רשימת המרצים שלהם, את הציוד שבו תעשו שימוש בתקופת הלימודים ואת רשימת הבוגרים שלהם שהשתלבו במקצוע באופן מעשי. קורסים אלה נמשכים 15 פגישות לפחות (ואף יותר), וניתן לעשות קורס דיגיי מקוצר או מרוכז לאנשים עם נסיון קודם בתחום המוסיקה.

קורס תקליטנים
דרג את הפוסט הזה
2018-02-07T10:13:42+00:00 מוזיקה|