כל המידע על קורס בטיחות בעבודה

תוכן עניינים
Rate this post

אחד הדברים החשובים ביותר בכל מקום עבודה באשר הוא – מהמשרד הקטן ביותר ועד למפעל הענק – הוא בשמירה על הבטיחות. בכדי שכל העובדים יעבדו בסביבה בטוחה, יש לדאוג כמובן שיהיו אנשים אשר יעברו הסמכה מתוך מקום העבודה. לכן, מקומות עבודה נוהגים לשלוח עובדים אל קורס בטיחות, ולאחר מכן, אותם עובדים מוסמכים גם לשמור על הבטיחות בתוך מקום העבודה. אם כך, כיצד מתנהל קורס בטיחות, מה אורכו, ומה חשוב לדעת עליו?

 

פרטים על קורס בטיחות בעבודה

  • מה כולל הקורס? – בעקרון, ישנם קורסים שונים בתחום הבטיחות בעבודה. בקורסים הכללים עוברים תכנים עיוניים באשר לסכנות שיש במקום העבודה, התנהגות במצבי חירום, נקיטת אמצעים למניעת תאונות בעבודה, והעברת הדרכות בטיחות למקום העבודה. קיימים קורסים ספציפיים יותר בתחום הבטיחות – כמו קורסים לעבודה בגובה למשל, שבהם יש התמקדות בנושא אחד מתחום הבטיחות, כולל תרגול מעשי.
  • משך הקורס – משך הזמן של קורס בטיחות יכול להשתנות באופן משמעותי, ותלוי מאד בתוכנית הלימודים. על מקומות העבודה להבין שכאשר הם רושמים עובד לקורס בטיחות, לרוב לא מדובר על עניין של יום או יומיים. לרוב, מדובר על כמה שבועות בודדים, במהלכם עוברים התלמידים על התכנים השונים של הבטיחות בעבודה.
  • למי מיועד קורס מיועד? – קורס בטיחות בעבודה מיועד לכל עובד אשר צריך לשמש במקום העבודה שלו בתור ממונה בטיחות, בין אם זה תפקידו היחיד ובין אם לא. יש לציין שאם מדובר על עובדים אשר בעצמם צריכים למלא אחר הוראות בטיחות מדוקדקות (כמו למשל עבודה בגובה רב), ניתן לרשום את כולם לקורס, ואז מדובר על קורסים שהם קצרים יותר ויותר ממוקדים.

 

לא לוותר על הקורס

חשוב לציין כי ההרשמה של העובדים אל קורס בטיחות איננה מותרות לכל עבור מקום העבודה. למעשה, יש מקומות עבודה רבים שבהם לפי חוק, חובה שיהיה ממונה בטיחות, וחובה שהוא יעבור את התכנים שאושרו ע"י המדינה דרך מוסדות מוכרים. לכן, אסור לוותר על הקורס בנושא.

קורסים נוספים לנוחיותכם:

לימודי חוקר פרטי

[fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"] לימודי חוקר פרטי – כל השאלות והתשובות מעוניינים לעבוד במשרד חקירות? חשוב מאד לציין שלצורך כך, עליכם לעבור את הבחינות של משרד המשפטים, וגם לקבל את הרישיון לפתוח משרד חקירות. לצורך

קרא עוד »

קורס אופציות בינאריות

למי קורס אופציות בינאריות מיועד ומה זה בעצם אומר? בשנים האחרונות, אנו שומעים יותר ויותר את המונח אופציות בינאריות או אופציות דיגיטליות, וזה גם גורם לכך שלא מעט אנשים מעוניינים להירשם אל קורס אופציות בינאריות כדי לקבל השכלה בנושא. בקורס כמובן מסבירים מהן האופציות הבינאריות, מהם תתי הסוגים של האופציות הבינריות (אמריקאית או אירופאית), כיצד

קרא עוד »

קורס בטיחות בעבודה

מהי החשיבות של קורס בטיחות בעבודה? כיום, עסקים רבים מהתחום הטכנולוגי, אך לא רק, צריכים למנות אחראי בטיחות בעבודה. בכדי לקבל את המינוי, על האחראי לעבור גם קורס מקצועי מתאים, מטעם גורם שמורשה לכך שקיבל אישור מטעם משרד התמ"ת. אולם, מי בכלל החשיבות בכך שיהיה קורס של בטיחות בעבודה? אחרי הכל, העובדים והמנהלים מכירים כבר

קרא עוד »