כמה עולים קורסים באוניברסיטה

תוכן עניינים
Rate this post

רבים מאתנו מעוניינים בלמידת תואר שלם או מספר קורסים באוניברסיטה

קורסים אוניברסיטאיים מוצעים לנו לרוב במסגרת לימודים לתואר, אולם ישנם כמה קורסים בכל אוניברסיטה אשר ניתן ללמוד גם מבלי להירשם למסלול לתואר. בין אם אנו לומדים לתואר ובין אם אנו מעוניינים בלמידת קורס אחד בלבד, חשוב לדעת מה משפיע על מחיר קורסים באוניברסיטה וכמה יעלה לנו בסופו של דבר קורס שכזה.

אז מה משפיע על מחיר קורסים באוניברסיטה?

  • במסגרת תואר או לא: הדבר בעל ההשפעה הגדולה ביותר על מחיר קורסים באוניברסיטה הינו האם הקורסים הינם חלק מתואר או לא. כאשר אנו נרשמים לתואר, ברוב המקרים נחויב בשכר לימוד שנתי, אשר אינו מושפע משמעותית מכמות הקורסים שאנו לוקחים באותה שנה, כך שיכול להיות שעבור כל שלוש השנים של התואר נשלם כ11,000 ₪, אך בכל שנה נלמד כמות שונה של קורסים. כאשר אנו לוקחים קורסים שלא במסגרת תואר, אלא בתור אנשים פרטיים שמגיעים ללמוד רק קורס אחד, לרוב נצטרך לשלם סכומים גבוהים יותר עבורם כאשר הסכומים נעים בין 1,000-2,000 ₪ לקורסים רגילים, וכן ישנם קורסים ומסלולים אחרים בהם נשלם פחות, והם יפורטו בהמשך.
  • תואר ראשון או שני: גם בין התארים השונים אנו רואים הבדל במחיר קורסים באוניברסיטה, כאשר לרוב נשלם עבור תואר ראשון משמעותית פחות מאשר הסכום שנשלם עבור התואר השני. תואר ראשון עולה ברוב האוניברסיטאות בין 11,000-14,000 שקלים, בעוד שתואר שני יכול לעלות כבר 20,000 שקלים ואף יותר. גם כאן אנו רואים השפעה מעטה של מספר הקורסים בתואר, ולרוב לא נשלם על הקורסים בנפרד אלא רק שכר לימוד שנתי.
  • קורסים בודדים או חלק מתוכנית הלימודים: פעמים רבות סטודנטים צריכים להשלים קורסים מתארים אחרים או לחזור על קורסים מסוימים. קורסים אלה אינם נכללים בתשלום שכר הלימוד, ועל הסטודנט יהיה לשלם עליהם בנפרד. בעוד קורסים מסוג זה אינם עולים כמו קורסים שאינם נכללים בתואר, הם עדיין עולים יותר מהחלק היחסי של כל קורס בשכר הלימוד השנתי, ולרוב נצטרך לשלם עליהם כ1,000 ₪ לקורס.
  • מסלול לימודים: רבים מהסטודנטים עוברים ממסלול לימודים אחד למסלול לימודים אחר, כך שהם לא צריכים לבצע את כלל הקורסים במסלול הלימודים החדש היות וביצעו אותם כבר בעבר, ולעיתים קרובות עליהם להשלים קורסים שלא למדו עדיין. במקרים אלו, ישלמו התלמידים מחיר מוזל על הקורסים אותם הם צריכים לעבור. כמו כן, ישנן אוניברסיטאות המאפשרות לתלמידים להשתתף בקורסים שאינם קשורים לתואר שלהם כלל גם במחיר מוזל, כך שהם אינם צריכים לשלם את המחיר המלא המוצע לכלל האוכלוסייה בכדי ללמוד את הקורס.
  • קורסים מיוחדים: ישנם קורסים אשר מקבלים מימון חיצוני למען קידום נושא מסוים כגון קורסים באקולוגיה, בהתנהלות כלכלית וכדומה. קורסים אלו מקבלים תקציב מגופים חיצוניים לאוניברסיטה בכדי להפוך אותם לנגישים יותר לכלל האוכלוסייה, ולכן נוכל ליהנות מקורסים אלו במחירים מוזלים ולעיתים אף ללא תשלום כלל. כמו כן, ישנם קורסים אשר האוניברסיטה מציעה לעובדיה, תלמידיה ולעיתים אף לציבור הרחב בחינם מתוך אינטרס של האוניברסיטה לקדם נושא מסוים, בין אם הוא מסייע לאוניברסיטה ובין אם הוא מייצג את עמדתה בנושאים שונים.
קורסים באוניברסיטה
קורסים באוניברסיטה

מחיר קורסים באוניברסיטה מושפע מגורמים רבים

הגורמים הרבים המשפיעים על מחיר קורס באוניברסיטה יוצרים מצב בו מחיר הקורסים נע בטווח רחב של בין 300-2,000 ₪, כאשר ישנם קורסים זולים יותר או יקרים יותר מטווח מחירים זה. כאשר אנו בודקים אפשרות להשתתפות בקורסים באוניברסיטה, חשוב שנכיר את הגורמים המשפיעים על מחירם ואת המחיר הסופי האפשרי.

קורסים נוספים לנוחיותכם:

לימודים לבנים

ישנם מספר מסלולי לימודים לבנים אשר יכולים לסייע בהשתלבות בתחומי עיסוק שונים לימודים לבנים מאפשרים לנו לרכוש את הידע הנדרש לשם השתלבות בתחומי עיסוק רבים ומגוונים, כך שכל אחד יכול לרכוש מקצוע בתחום המעניין אותו ולהתחיל לעבוד כמומחה בתחום תוך זמן קצר. אז אילו תחומי לימוד מתאימים לבנים? אדריכלות: אדריכלות הינו מקצוע מכובד ביותר, אשר

קרא עוד »

קורס עיצוב גרפי

מה צריך לדעת על קורס עיצוב גרפי ואיך זה קשור להפקות דפוס עיצוב גרפי הוא אחד התחומים שבהם אפשר ליהנות מהזדמנויות עבודה רבות, גם במרחב הפיזי וגם במרחב הווירטואלי. עיצוב גרפי נדרש למעשה לכל עבודת דפוס או תצוגה דיגיטלית ויזואלית ונדרש גם במסגרת פרויקטים של הפקות דפוס וגם במסגרת פרויקטים של עיצוב ובנייה של אתרי

קרא עוד »

קורס סופרי סתם

קורס סופרי סתם – מה הם תנאי הלימודים? סופר סתם הוא מקצוע שמחייב ידע מקצועי רב, אבל עוד יותר מידע מקצועי, חייב כל סופר סתם להכיל בתוכו את הלך הרוח המתאים לעסוק במשימה הקדושה הזאת של כתיבת ספרי תורה, מזוזות וכתבי קודש וביצוע הכתיבה בצורה שהיא לא פחות ממושלמת, גם כשהיא כרוכה בכתיבה של מאות

קרא עוד »

סטודנטים לרפואה – התמחות בסרטן העור

סרטן העור הוא אחד מסוגי הסרטנים הנפוצים והמוכרים, אשר מתבטא בגידולים בעלי אופי ממאיר על פני העור. סוג סרטן זה שכיח בעיקר באנשים מעל גיל 55, אשר נחשפו תקופות ארוכות במהלך חייהם לאור השמש. אחד הגורמים העיקריים להופעה של סרטן מן הסוג הזה הוא חשיפה לקרינת ה- UV אשר מצויה בקרני השמש, כאשר המחלה נפוצה

קרא עוד »