לימודי אבטחה

תוכן עניינים
Rate this post

האם כדאי להתחיל לימודי אבטחה?

מדינת ישראל היא מדינה שבה הצורך באבטחה איכותית הוא צורך נרחב ומקיף

כולנו מכירים היטב את המדינה שבה אנחנו חיים, וגם אם אנחנו רוצים לחשוב כי אנחנו חיים בסביבה בטוחה באופן כללי, אנחנו מבינים שמצב זה הוא תוצאה של מדיניות אבטחה נוקשה, בין אם ברמה לאומית ובין אם ברמה הפרטית של כל מוסד ומוסד. ואכן, הצורך באבטחה איכותית הוא צורך נרחב, מקיף, שנוגע בכל שכבה באוכלוסייה שלנו ובכל מוסד בחברה שלנו – החל ממוסדות לימודים ואפילו גני ילדים, דרך מקומות בילוי ומרחבים ציבוריים, ועד כוחות ביטחון של ממש, בהם לאבטחה יש חשיבות שמקבלת משנה תוקף. כעת, חשוב להבין כי התוצר העיקרי של מצב זה מבחינה תעסוקתית הוא שיש צורך באנשי מקצוע רבים ואיכותיים בתחום האבטחה במדינתנו – אנשי מקצוע שנוגעים ברמה המקצועית של האבטחה עצמה, קרי מאבטחים, ואנשי מקצוע עבור תפקידי ניהול, תכנון ועוד. עבור אנשי מקצוע במגוון תפקידים ורמות בתחום האבטחה, קיימות מסגרות שונות של לימודי אבטחה, ובמאמר זה נענה על שאלה חשובה ביותר בתחום זה – האם כדאי לפנות למסגרת לימודים המתמקדת באבטחה ובכל המשתמע ממנה. ראשית, נבין בדיוק מהן אפשרויות הלימודים השונות בתחום.

האם לימודים בתחום האבטחה הם אפשרות כדאית, ומהן האפשרויות השונות שלכם בתחום?

  • אפשרויות לימודים – חשוב מאוד להבין כי כאשר אנחנו מדברים על לימודי אבטחה, ישנן אפשרויות מגוונות ביותר בתחום, ואין מסגרת לימודים אחת שמקיפה את כל הנושאים ואת כל התפקידים השונים בתחום האבטחה המודרני. ברמה הפשוטה ביותר, ישנם לימודי תעודה בתחום האבטחה, כאשר למעשה מדובר בקורסים המוכרים על ידי משרדים ממשלתיים רלוונטיים שונים (משרד החינוך, משרד הפנים, משרד הביטחון והמשרד לביטחון פנים), שמכשירים עבור תפקידים ספציפיים ומרכיבים ספציפיים של עבודת האבטחה: הכשרה של קציני ביטחון, אבטחה פיזית, הכשרת רמות ניהוליות ופיקודיות בכוחות אבטחה, חקירות מודיעין, נהיגה מבצעית, אבטחת תעופה, חילוץ והצלה, וכן מקצועות שונים בתחום האבטחה ברשת. לימודי תעודה אלה יכולים לקבל משנה תוקף מקצועי, ועבור מי שרוצה להרחיב ולהעמיק בתחום האבטחה, ישנן מסגרות של תואר ראשון בביטחון, הכולל שילוב של תחומים אקדמיים שונים שמוכיחים את עצמם כרלוונטיים בתחום האבטחה – החל מתחומי המחשב השונים, דרך מדע המדינה ויחסים בין לאומיים, ועד מנהל ציבורי והיסטוריה צבאית.
  • האם זה כדאי? לאחר שהכרתם את המסגרות השונות של לימודי אבטחה, הגיעה העת לשאול האם מדובר במסגרות לימודים שכדאי לפנות אליהן. ובכן, התשובה לכך, עבור מי שמעוניין לעסוק בתחום האבטחה לטווח הארוך, היא באופן חד משמעי כן. מעבר לכך שהכשרה איכותית היא מחייבת עבור עבודה מקצועית בתחום האבטחה על סוגיה השונים, הרי שמי שמעוניין להתקדם לתפקידי מודיעין, ניהול ופיקוד, כדאי שיחזיק בהכשרות מתקדמות ואיכותיות שמציבות אותו בעמדת יתרון לעומת מועמדים אחרים לתפקיד. מי שמעוניין לקחת את התחום צעד נוסף קדימה, וללמוד במסגרת של תואר ראשון או אפילו שני בתחום האבטחה, יכול להרוויח באופן ניכר ובצורה מקצועית ביותר לאורך זמן בתחום האבטחה – וחבל לפספס אפשרויות קידום שכאלה.

עם מסגרת הלימודים הנכונה, הקריירה שלכם בתחום האבטחה יכולה להיות נרחבת ועשירה

לימודי אבטחה הם לא מסגרת מובנת מאליה עבור מי שלא מבין בתחום האבטחה, אבל מי שמגיע מהתחום ועוסק בו יודע כמה חשוב ידע וכמה חשובה הכשרה נוספת ומתמדת בתחום. לכן – אם אתם רוצים להשתלב במסגרת איכותית כזו או אחרת של אבטחה, בתפקידים בכירים ועם אפשרויות קידום רבות, תשקיעו במסגרת לימודים בהתאם – והאפשרויות הן לא מועטות כיום.

קורסים נוספים לנוחיותכם:

לימודי סיעוד

ארבעה סימנים לכך שלימודי סיעוד מתאימים לכם האם אתם שוקלים להירשם ללימודי סיעוד? האם את רוצה לעבוד בתור מטפלת סיעודית? חושב שלעבוד בתור אח מוסמך בבית החולים מתאים לך? אין ספק שעבודת הסיעוד מושכת אליה קהלים חדשים בשנים האחרונות. בעוד שבעבר התחום היה מוזנח, הרי שבשנים האחרונות הוא זוכה לעדנה חדשה, בין השאר בשל ההזדקנות

קרא עוד »

אילו לימודי נהיגה נחוצים לנהג בחברת הסעות?

[fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"] העבודה בחברת הסעות, יכולה להיות עבודה מעניינת מאד ואף משתלמת. הנהגים של חברות ההסעות מקבלים הזמנות לנסוע בכל רחבי הארץ, להיפגש עם אוכלוסיות שונות, וכמובן לזכות לתנאים נוחים מאד בעבודה שלהם.

קרא עוד »

קורס ייעוץ משכנתאות

מהו קורס ייעוץ משכנתאות? קורס להכשרת יועצי משכנתאות הוא קורס בן כחודשיים המערב הרצאות פרונטליות, סימולציות ותרגול מעשי בשימוש במחשבוני הלוואות. מטרת הקורס היא לעזור להכשיר את העוברים אותו ולעזור להם להשתלב כעובדים במוסדות פיננסיים שונים, העוסקים בייעוץ ומתן משכנתאות. הקורס לרוב מועבר בשעות הערב, אחת לשבוע. רוב הקורסים דורשים תעודת בגרות מלאה על מנת

קרא עוד »

כמה עולים קורסים באוניברסיטה

רבים מאתנו מעוניינים בלמידת תואר שלם או מספר קורסים באוניברסיטה קורסים אוניברסיטאיים מוצעים לנו לרוב במסגרת לימודים לתואר, אולם ישנם כמה קורסים בכל אוניברסיטה אשר ניתן ללמוד גם מבלי להירשם למסלול לתואר. בין אם אנו לומדים לתואר ובין אם אנו מעוניינים בלמידת קורס אחד בלבד, חשוב לדעת מה משפיע על מחיר קורסים באוניברסיטה וכמה יעלה

קרא עוד »