לימודי שזירת פרחים

תוכן עניינים
Rate this post

טיפול מקצועי בזרי פרחים דורש הכשרה, הסמכה, מיומנות וניסיון. לימודי שזירת פרחים הם הדרך היחידה להכיר את כל הנושאים המלווים טיפול מן הסוג הזה. מטרת הלימודים היא להעניק לתלמידים ידע עיוני וכלים מעשיים.

הלימודים מפגישים את התלמידים עם סוגי פרחים שונים, מפרטים על סגנונות העיצוב הקיימים, ומתמקדים באופן התאמת זר לכל אירוע. יש מגוון רחב של מסלולי לימוד לעיצוב ושזירת פרחים, ובסיומם ניתן להשתלב בקלות בתפקיד פרקטי ומבוקש.

לימודי שזירת פרחים – מסלולי לימודים

אלו המסלולים העיקריים של לימודי שזירה:

א. קורס מתחילים – הבסיס של טיפול או שזירת זרי פרחים הוא קורס המיועד לחסרי ניסיון קודם. השאיפה העיקרית בקורס היא להקנות עקרונות נכונים עבור טיפול בפרחים, שימורם, כללי עבודה, שימוש בצבעים והקפדה על עומק או שיווי משקל במהלך השזירה. השיעורים הראשונים נערכים במסגרת עיונית בלבד, בעוד לאחר מכן מתנסים התלמידים בטכניקות שונות של עיצוב. הקורס גם מצייד את המשתתפים בערכת שוזר, ובחומרי הגלם הדרושים לעבודה.

ב. קורס למתקדמים – כאן הדגש הוא על הקניית ידע בטכניקות שזירה מורכבות. בין היתר נלמדים בקורס נושאים כגון סידורים צפים לבריכה, סידורי אבל, סידורים מודרניים ועוד. אפשר להצטרף אל הקורס כחלק מלימודי המשך לאחר הקורס הבסיסי, או לעבור אותו לראשונה בתום צבירת ניסיון בתחום של טיפול בזרי פרחים.

ג. לימודי תעודה – מי שמסיים את הקורס הבסיסי ואת הקורס למתקדמים יכול לקחת חלק במסלול המתפרש בדרך כלל על פני 4 שעות שבועיות. הקורס כולל עד 100 שעות לימוד אקדמיות, והוא מסכם את כל התחום של פלוריסטיקה. התלמידים משתתפים בטכניקות שזירה מורכבות ובסגנונות מודרניים וקלאסיים, מצטרפים אל שוזרים בחנויות פרחים מקצועיות, ובוחנים את סגנון העבודה החל מקבלת הסחורה, דרך השזירה ועד הצגת זרי פרחים בחלונות ראווה.

טכניקות עבודה עם זרי פרחים

חשוב לציין, כי יש גם מסלולי לימוד ספציפיים וקצרים יותר עבור זרי כלה. במסלול לימודים כזה התרגול המעשי תופס חלק ניכר מלוח הזמנים, אך בין היתר נחשפים המשתתפים אל מגוון רחב של טכניקות עבודה ושימוש בחומרים כגון:

  • חיווט
  • בוקטים
  • בריידי
  • פורמות
  • שילוב בדים
  • חוטי אלומיניום

תנאי קבלה ואפשרויות תעסוקה

אין תנאי קבלה לקורס שזירת פרחים. הלימודים מיועדים לאנשים יצירתיים, עם חוש מולד לאסתטיקה ואמנות, ועם אהבה ברורה לפרחים. הם פתוחים לקהל הרחב, ויש לא מעט תלמידים המשתתפים בהם במסגרת פיתוח קריירה שנייה או שלישית. בנוסף, גם מעצבים מתחומים אחרים יכולים ללמוד כיצד לשלב סידורי פרחים בתוך היצירה האישית שלהם. אפשרויות התעסוקה העיקריות כוללות קישוט אירועים, מקומות ציבוריים ועוד, כמו גם עבודה כשכירים בחנויות או שזירת פרחים עצמאית.

לסיכום, זרי פרחים דורשים טיפול הרבה יותר מקיף ממה שנהוג לחשוב. השזירה שלהם מתבצעת על ידי אנשי מקצוע שעוברים בהצלחה קורסים מיוחדים, ולא מעט שעות של הסמכה וצבירת ניסיון.

קורסים נוספים לנוחיותכם:

לימודי שזירת פרחים

טיפול מקצועי בזרי פרחים דורש הכשרה, הסמכה, מיומנות וניסיון. לימודי שזירת פרחים הם הדרך היחידה להכיר את כל הנושאים המלווים טיפול מן הסוג הזה. מטרת הלימודים היא להעניק לתלמידים ידע עיוני וכלים מעשיים. הלימודים מפגישים את התלמידים עם סוגי פרחים שונים, מפרטים על סגנונות העיצוב הקיימים, ומתמקדים באופן התאמת זר לכל אירוע. יש מגוון רחב

קרא עוד »

קורס בורסה ושוק ההון

ידע בתחום שוק ההון יכול לגרום לכם להרוויח הרבה כסף מסחר במניות הוא דבר שיכול להניב [fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"] הרבה מאוד כסף, במידה והוא נעשה בצורה נכונה. כניסה לשוק ההון ולמסחר בבורסה דורש ידע

קרא עוד »

קורס מנוף

כל מה שרצית לדעת על קורס מנוף המנוף הוא אחד הכלים החשובים ביותר בעולם שלנו, וראשית נכיר אותו היטב המנוף, שידוע גם בשמו הנכון יותר עגורן, הוא אחד הכלים החשובים ביותר בעולם שבו אנחנו חיים. זוהי עובדה פשוטה, שנובעת בראש ובראשונה מהצורך של האדם המודרני לעבוד לגובה ובגובה – אנחנו בונים לגובה, אנחנו עובדים בגבהים,

קרא עוד »