עבודה בתור מטפלת סיעודית

תוכן עניינים

הכירו את המטפלת הסיעודית

מטפלת סיעודית היא אחת מבעלות המקצוע הכי סבלניות שיש. המטפלת הסיעודית נמצאת שם בשביל חלק גדול מאוד מהאוכלוסייה, בני הגיל השלישי או אנשים שצריכים עזרה סיעודית בגלל שעברו תאונה מסוימת או שהם מוגבלים באופן כזה שלא מאפשר להם קיום עצמאי לחלוטין. המטפלת הסיעודית היא מטפלת שאחראית לעזור לאותם אנשים בכל מה שהם צריכים מהצרכים הכי בסיסיים בחלק מהמקרים ועד ניהול משק הבית, קניות בסופר מרקט, ניקיון הבית ועוד. המטפלת הסיעודית יכולה להינתן על ידי המדינה לפי חוק סיעוד או להיות מטפלת פרטית והמקצוע הזה הוא לא  סתם מקצוע אלא שליחות.

מטפלת הסיעודית – מה צריך לדעת לפי שנכנסים לתחום?

  • לפני שנכנסים לתחום הטיפול הסיעודי חשוב להבין שהתחום הזה מאוד לא קל כמו שהוא נשמע. אמנם לעשות את כל מטלות הבית כולל לשטוף כלים ולקנו בסופר מרקט כל אחד יכול אך לעזור לאדם אחר באופן יום יומי זו משימה מאוד לא פשוטה. כל אחת מהמטפלות הסיעודיות חייבות להיות סבלניות מאוד למטופלים שלהן, לא תמיד הן יהיו נחמדים ולפעמים אפילו לא יבינו אותם. רוב המטפלות כיום הן לא ממוצא ישראלי אך עדיין יש חלק גדול שהן דוברות עברית והן ישראליות. הסבלנות מאוד לא פשוטה בתחום הזה ולמרות שבמשך יום יום ניתנת עזרה למטופלים, ההערכה כמעט ולא נראית.
  • כדי להיות מטפלת סיעודית יש צורך באסרטיביות. לפעמים אותו אדם שצריך עזרה סיעודית לא יוכל לענות לנו על השאלות ואי אפשר כל דבר לשאול אותו. יש דברים שצריכים לקרות כמו למשל ללכת לשירותים או להתקלח ולא תמיד מדובר בפעולות נעימות. כדי שמטפלת סיעודית תצליח לבצע את משימתה היא חייבת להבין את הנדרש, חייבת להבין שעליה לגלות אסרטיביות כדי לבצע את אותן פעולות גם אם הן לא נעימות כל כך.
  • מטפלת סיעודית חייבת לגלות אמינות. מדובר בתחום בו יש יחסים אישיים מאוד קרובים יחד עם המטופל ובחלק מהמקרים הם יחסים טובים מאוד של שיח והבנה בין השניים ולעתים קצת פות. יחסי האמון חייבים להישאר כיוון שהמטפלת נשארת לבד עם המטופל, ברוב המקרים בביתו, עם כל הציוד שלו, מנהלת לו את כל העניינים החל מקניות לבית ועד סידור ארון הבגדים וניקיון הבית ולכן היא יכול לבצע עורמה מתי שהיא רוצה. אמינות חשובה מאוד בתחום הזה כמו גם האהבה להעניק עזרה לאחרים.

נדרשים יחסים בין אישיים מעולים

כדי להיות מטפלת סיעודית מוכשרת יש צורך ביחסי אנוש מעולים. מדובר במקצוע שיכול להצטייר כמונוטוני מאוד והמטפלת חייבת לגלות מהר מאוד את הדברים הטובים שיש בעבודה אמנם מדובר על עבודה שחוזרת על עצמה כל יום עם אותם מטופלים אך בסופו של דבר הם זקוקים לעזרה והרווח פה הוא הרבה יותר מרווח כספי אלא רווח של סיפוק עצמי גדול מאוד. מטפלים ללא יחסי אנוש טובים מהר מאוד מוצאים את עצמם מחוץ לתחום כיוון שהם לא מסוגלים לעבוד יותר בתחום בלי היכולת לתקשר היטב.

אלו שירותים נכללים בטיפול הסיעודי/ לימודי סיעוד?

מטפלת סיעודית דואגת בערך להכול. במידה ומדובר במבוגרים הטיפול חולש על כל התחומים כולל האישיים מאוד. ברמת הטיפול האישי. מבוגרים רבים צריכים שיעזרו להם להתפנות או להתקלח וטפלת סיעודית עוזרת לאנשים אלו. גם בניהול משק הבית בכל מה שקשור בקניות סופר מרקט או בניקיון הבית המטפלת הסיעודית מסייעת ומבצעת את הכול. גם בביקור אצל הרופא, ברכישת תרופות לפי המרשם שניתן למטופל וכל דבר שהוא צריך המטפלת מתלווה אליו.

קורסים נוספים לנוחיותכם:

לימודי שזירת פרחים

טיפול מקצועי בזרי פרחים דורש הכשרה, הסמכה, מיומנות וניסיון. לימודי שזירת פרחים הם הדרך היחידה להכיר את כל הנושאים המלווים טיפול מן הסוג הזה. מטרת הלימודים היא להעניק לתלמידים ידע עיוני וכלים מעשיים. הלימודים מפגישים את התלמידים עם סוגי פרחים שונים, מפרטים על סגנונות העיצוב הקיימים, ומתמקדים באופן התאמת זר לכל אירוע. יש מגוון רחב

קרא עוד »

לימוד אודות רבי מאיר בעל הנס

ביקור בקברי צדיקים היא מסורת רבת שנים ומתקיימת בכל קברי הצדיקים בישראל, ואפילו בחו"ל. אחד מהצדיקים המפורסמים מכולם הוא רבי מאיר בעל הנס, ומאחוריו סיפורים רבים על מעשי צדקה וחוכמה. רבי מאיר חי בארץ ישראל, דור שני לאחר החורבן, ונחשב לאחד התנאים הגדולים ביותר בדורו. רבי מאיר היה תלמידו האהוב של רבי עקיבא וישנן לא

קרא עוד »

קורס בטיחות בעבודה

מהי החשיבות של קורס בטיחות בעבודה? כיום, עסקים רבים מהתחום הטכנולוגי, אך לא רק, צריכים למנות אחראי בטיחות בעבודה. בכדי לקבל את המינוי, על האחראי לעבור גם קורס מקצועי מתאים, מטעם גורם שמורשה לכך שקיבל אישור מטעם משרד התמ"ת. אולם, מי בכלל החשיבות בכך שיהיה קורס של בטיחות בעבודה? אחרי הכל, העובדים והמנהלים מכירים כבר

קרא עוד »