עורך דין תעבורה

תוכן עניינים
Rate this post

[fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"]

לימודי עורך דין תעבורה
לימודי עורך דין תעבורה

לימודי עורך דין תעבורה – כל מה שחשוב לדעת

מקצוע עריכת הדין הוא מקצוע שמושך אליו סטודנטים רבים. עריכת דין היא מקצוע מבוקש אשר בסיום הלימודים, רוב הסיכויים שתמצא בו תעסוקה. כדי לעסוק  בעריכת דין בפועל, על כל סטודנט לסיים את לימודי עריכת הדין באחד ממוסדות להשכלה גבוהה המיועדים לכך, להתמחות כשנה במשרד עורכי דין, לעבור מבחן חיצוני של לשכת עורכי הדין, כמו גם לקבל מהלשכה רישיון לעסוק במקצוע בפועל. למקצוע עריכת הדין ישנם תחומי התמחות רבים ביניהם משפט פלילי, משפט אזרחי, משפט מסחרי, משפט בינלאומי וכן הלאה, כאשר תחום ההתמחות נבחר על ידי הסטודנט בסיום לימודיו.

מהם דיני תעבורה?

כיום ישנם סטודנטים רבים שבוחרים להתמחות בדיני תעבורה. עורך דין תעבורה מתעסק בחוקי התחבורה היבשתית על כל היבטיהם, כאשר פקודת התעבורה כוללת תחתיה את כל ההוראות העיקריות בכל הנוגע לרישוי כלי רכב ונהגים ואת כל סעיפי העונשין בגין עבירות תנועה. סטודנט שמתמחה בדיני תעבורה ייחשף לסוגיות רבות בתחום התעבורה החל מהכרות עם שופטי תעבורה, עם סמכויותיו של בית המשפט לענייני תעבורה וכלה בעונשים השונים. התמחות בדיני תעבורה בשנת ההתמחות יכולה להשפיע על מהלך הקריירה של כל סטודנט המתמחה כעורך דין תעבורה והיא תקבע, אם המתמחה יהפוך לעורך דין מנוסה ומקצועי בעל ניסיון בתחום.

פועלו של עורך דין תעבורה

לימודי עורך דין תעבורה יקנו לעורך הדין את היכולת להבחין בין עבירות התנועה השונות על מורכבותן ודרגת הקושי שלהן ולא בכדי, ישנו הבדל רב בין ענישה של קטין שנהג ללא ליווי מבוגר בתקופה בה היה נדרש ממנו לעשות כן,  לבין אדם שהיה מעורב בתאונה קטלנית. בזמן לימודי דיני תעבורה המתמחים ילמדו גם על דרכי הייצוג של נאשמים בבית המשפט, על הליווי הנדרש לחשודים בביצוע עבירות תעבורה ועל מתן שירות מקצועי והולם.

שנת ההתמחות

תקופת הלימודים היא תקופה מאוד מעשירה, קל וחומר, אם תחום לימודיכם הוא תחום המשפטים. יחד עם זאת תחומי העיסוק הרבים שקיימים תחת ההגדרה "תחום המשפטים" הם רבים ובחירה בנושא התמחות אחד בלבד עלול להיות מאתגר עבור סטודנטים רבים. במידה ואתם לומדים עריכת דין והנכם תוהים באיזה תחום התמחות עליכם לבחור, מוטב כי תשקלו את תחום דיני תעבורה.  פועלו של עורך דין תעבורה משפיע באופן ישיר על חיי היום יום של כלל האזרחים, מכיוון שלדיני תעבורה ישנה חשיבות גדולה לנהיגה בטוחה ובאמתחתה חוקים חשובים רבים.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]