קורס מפעיל ציוד הרמה

תוכן עניינים
5/5 - (2 votes)

בכל מחסן לוגיסטיקה ישנו ציוד הרמה ומכונות מיוחדות המאפשרות פריקה, טעינה וסידור של ציוד. מכונות אלו דורשות הפעלה מיומנת ומקצועית. על מנת להפעיל את המכונות יש לעבור הסמכה בקורס המוסמך לכך. לאחר הקורס ניתן להשתלב בשורה ארוכה של תפקידים בתחומים הבאים:

 • מחסנאות
 • תפעול
 • לוגיסטיקה
 • שינוע

הצורך בהרמת ציוד כבד תקף במשקלים גדולים וקטנים. יש מקרים בהם ההרמה מתבצעת עד קומות גבוהות של מחסנים, אך הדגש העיקרי הוא על הסיכון בהם נתקל המפעיל. הרמה לא נכונה יכול לגרום נזקים בלתי הפיכים לרכוש, לציוד ולסביבה. זו הסיבה לחשיבות של קורס מפעיל ציוד הרמה ולכללי הבטיחות הנלמדים במהלכו.

הבדלים בין מכונות הרמה ואביזרים

הקורס תקף לגבי כל הסוגים של מכונות הרמה, המוגדרות בתור אמצעי המשמש לשם הרמה או הנפה של משאות כבדים. בין היתר, מכונות אלו יכולו להיות גלגלת ידנית פשוטה, מנוף הידראולי עם צריח וכלי צמ"ה אחרים. בניגוד למכונה עצמה, מועמדים לקורס לומדים על אביזר הרמה ועל ההגדרה שלו. זהו אמצעי המקשר בין מכונת ההרמה לבין המטען המורם. אלו רק חלק מהאמצעים המשמשים לפעולה מן הסוג הזה:

 • חבלים
 • שרשראות
 • כלים
 • ווים

קורס מפעיל ציוד הרמה משלב בין ידע עיוני וצבירת ניסיון מעשי. ראשית, התלמידים נחשפים אל החשיבות של בדיקת מכונת הרמה טרם השימוש. בדיקה זו מתבצעת על ידי אדם המוסמך לכך, כאשר את ההפעלה עצמה יש לבצע רק עם מפעיל מוסמך ברישיון. שנית, התלמידים עורכים היכרות במהלך הקורס עם מערכות מכאניות והידראוליות. מערכות אלו מיועדות להנפה והרמה של משקלים כבדים במיוחד.

נושאי לימוד עיקריים בקורס מפעיל ציוד הרמה

קורס מפעיל ציוד הרמה מסמיך את התלמידים לקחת חלק בעבודה. זו הסמכה רשמית של משרד התעסוקה, התעשייה והמסחר, והיא רלוונטית עבור גברים ונשים בגיל הרישיון המותר. הקורס מספק את הידע הדרוש בתוספת של רישיון הפעלה מוסמך. רישיון זה מאפשר את ההשתלבות בתחום ואת העבודה המיידית. במסגרת הקורס נלמדים הנושאים הבאים:

 1. חוקים ומושגי יסוד בתחום הפעלת מכונות הרמה
 2. תקנות וחוקים להסמכת מפעילי עגורן
 3. שיטות ייצוב ועומס עבודה
 4. טבלת מתלים וסוגי מערכות
 5. סדר פעולות לפני הפעלה והרמה של ציוד ומשאות
 • אחד הנושאים החשובים ביותר בקורס הוא כללי הבטיחות. כפי שהוזכר קודם, על המפעיל להיות מודע אל כללי הבטיחות הנדרשים, ולעשות הכל על מנת לשמור עליהם. בטיחות בעבודה משפיעה באופן ישיר עליו ועל שאר העובדים. בתום הקורס נערך מבחן עיוני ומעשי עבור כל המשתתפים, הבודק הן את הידע הנצבר לגבי ההיבט התיאורטי של ההכשרה, והן את היכולת המעשית להשתמש בציוד הרמה. הקורס הוא חלק חשוב מתחום הלוגיסטיקה, הבנייה והמחסנאות, ולכן הוא מפוקח על ידי גורמים רשמיים. 

קורסים נוספים לנוחיותכם:

קורס ייעוץ משכנתאות

מהו קורס ייעוץ משכנתאות? קורס להכשרת יועצי משכנתאות הוא קורס בן כחודשיים המערב הרצאות פרונטליות, סימולציות ותרגול מעשי בשימוש במחשבוני הלוואות. מטרת הקורס היא לעזור להכשיר את העוברים אותו ולעזור להם להשתלב כעובדים במוסדות פיננסיים שונים, העוסקים בייעוץ ומתן משכנתאות. הקורס לרוב מועבר בשעות הערב, אחת לשבוע. רוב הקורסים דורשים תעודת בגרות מלאה על מנת

קרא עוד »

לימודי רפואה

כל מה שרצית לדעת על לימודי רפואה מקצוע הרפואה נחשב, בצדק, לאחד המקצועות החשובים והיוקרתיים ביותר מאז ומעולם כאשר אנחנו חושבים על מקצועות יוקרתיים, שקשה להתקבל אליהם ובמידה רבה קשה גם להתנהל בהם באופן יום יומי, אחד המקצועות הראשונים ואולי העיקרי שקופץ לראשנו הוא מקצוע הרפואה. ואכן, מאז ומעולם רופאים נחשבו לדובדבן שבקצפת המקצועות החופשיים

קרא עוד »

לימודי התמחות השתלת שיניים

בעבר רופאים כלליים היו אחראיים על כל טיפולי השיניים שהתבצעו בלקוחות. במרוצת הזמן ועם התקדמות הטכנולוגיה תחום רפואת השיניים החלל להתמסד כתחום קליני נפרד ומהווה מסלול התמחות כירורגי שכולל תתי התמחויות כגון חלל הפה, בסיס גולגולת וכיו"ב . כיום לימודי רפואת שיניים נועדו להכשיר רופאים המתמקדים באזור הפה והלסת. כמו בכל תחומי הרפואה, גם בשדה

קרא עוד »