קורס סופרי סתם

תוכן עניינים

קורס סופרי סתם – מה הם תנאי הלימודים?

סופר סתם הוא מקצוע שמחייב ידע מקצועי רב, אבל עוד יותר מידע מקצועי, חייב כל סופר סתם להכיל בתוכו את הלך הרוח המתאים לעסוק במשימה הקדושה הזאת של כתיבת ספרי תורה, מזוזות וכתבי קודש וביצוע הכתיבה בצורה שהיא לא פחות ממושלמת, גם כשהיא כרוכה בכתיבה של מאות אלפי אותיות ומאות אלפי סימנים נוספים ברמת דיוק שאינה ניתנת לפשרה. בהתאם לכך, כאשר אתם מצטרפים ללימודים במסגרת קורס סופרי סתם, חשוב שתדעו מספר פרטים חשובים על תנאי הלימודים או נכון יותר על תנאי הקבלה ללימודים.

מי יכול להצטרף לקורס?

הצטרפות למסגרת לימודים של קורס סופרי סתם היא אפשרות שפתוחה בפני כל אדם שמעוניין בכך. תנאי הקבלה אינם עוסקים בניסיון קודם, בהשכלה קודמת או בתעודות קודמות. יחד עם זאת, הם בהחלט מחייבים א' ידיעה ושליטה מלאה בקריאה ובכתיבה בשפה העברית, ב' אמונה יהודית גדולה ומילוי תרי"ג מצוות וג' הבנה והפנמה של המעמד הקדוש של מלאכתו של סופר הסתם. מדוע דווקא אלו נקבעו כתנאי הקבלה לקורס? ובכן, בראש ובראשונה כתיבת סתם היא משימה של שפה ושל קדושה. בהתאם לכך, כל אדם המבקש להשתלב בתחום חייב להציג יכולות גבוהות בשני המישורים הללו, הן בהיבט של שליטה בשפה העברית ובשפה התנ"כית והן בהיבט של חיבור לקדושה של המשימה והמוכנות והרצון לעמוד בקדושה זאת באופן מלא ובלתי מתפשר.

היכן אפשר ללמוד את הקורס?

קורס סופרי סתם מוצע כיום על ידי מוסדות לימוד שונים, שחלקם מצויים במסגרות תורניות כמו ישיבות גדולות וחלקם במסגרות לימודיות בתחום מקצועות התורה. מוסדות אלה מוגדרים מלכתחילה כמוסדות הפתוחים לקהל הרחב עם רצון לאפשר לכל יהודי לעסוק במקצועות התורה, זכות המוקנית לכל יהודי באשר הוא. כל שצריך הוא לוודא שאותו יהודי אכן עומד בקריטריונים ובתכונות האישיות שיאפשרו לו לבצע את מלאכתו של סופר הסת"ם בצורה מקצועית ומוקפדת על פי כללי התורה וזהו למעשה האלמנט היחיד הנבדק כחלק מתנאי הקבלה ללימודים במוסדות אלה.

האם יש עבודה בתחום?

התשובה היא בהחלט כן. כתיבת סת"ם נחשבת למקצוע מכובד מאוד בדת היהודית וכותבי סת"ם זוכים לכבוד רב בקרב הקהילה בה הם יושבים. אבל עוד מעבר לכך, הצורך בכתבי קודש אינו תם לעולם ולאור המקצועיות הרבה הנדרשת, גם היצע כותבי הסתם הוא נמוך יחסית, מה שמבטיח זמינות גבוהה של עבודה בשכר טוב לכל מי שמסיים קורס סופרי סתם.

קורסים נוספים לנוחיותכם:

לימוד עיצוב בלונים – כל הפרטים

אתם אוהבים בלונים ותמיד אהבתם? אתם נהנים לראות איך אנשים מעצבים בלונים בצורות שונות? בעזרת לימוד עיצוב בלונים תוכלו לעשות קריירה מפעילות שהיא מהנה וצבעוניות באופן יוצא מן הכלל. בלונים הם פריט פשוט וזול שעשוי גומי מיוחד. על אף שהם פשוטים, יש להם עדת מעריצים לא קטנה, ואפשר לראות אותם בכל פינה ובזמנים שונים. בין

קרא עוד »

קורס מנוף

כל מה שרצית לדעת על קורס מנוף המנוף הוא אחד הכלים החשובים ביותר בעולם שלנו, וראשית נכיר אותו היטב המנוף, שידוע גם בשמו הנכון יותר עגורן, הוא אחד הכלים החשובים ביותר בעולם שבו אנחנו חיים. זוהי עובדה פשוטה, שנובעת בראש ובראשונה מהצורך של האדם המודרני לעבוד לגובה ובגובה – אנחנו בונים לגובה, אנחנו עובדים בגבהים,

קרא עוד »