קורסים טיפול בהתמכרויות

תוכן עניינים
Rate this post

איזה קורסים יש לטיפולים בהתמכרויות?

התמכרות הוא מצב נפשי, אישי והתנהגותי שיש לו הגדרה מדעית מאוד ברורה, אבל הוא מהווה חלק מתוך עולם הטיפול, הפסיכולוגיה, העבודה הסוציאלית ואפילו עולם הרפואה כולו. ככלל, ההגעה לתחום של טיפול בהתמכרויות יכולה להתבצע דרך שורה של ערוצים, החל מעולם הרפואה, דרך עולם העבודה הסוציאלית והפסיכולוגיה וכלה בתחומי טיפול שונים כמו ריפוי בעיסוק, סיעוד, טיפולים אלטרנטיביים וכדומה. בכל אחד מן המקרים, יש לרכוש ידע מקצועי מתמחה בתחום הספציפי של התמכרויות אבל כל עוד יש לכם את הגישה והניסיון בעבודה טיפולית, אתם נמצאים בנקודת זינוק מצוינת לכניסה לתחום של טיפול בהתמכרויות.

מהם הקורסים שיכולים להתאים לכם לעניין זה?

ככלל, טיפול בהתמכרויות הוא טיפול שמבוצע על ידי אנשי מקצוע מתחומי הפסיכולוגיה, הטיפול והרפואה. כבעלי מקצוע, תוכלו בהחלט להגדיר את עצמכם כמטפלים בהתמכרויות, אבל ההכשרה המקצועית הנדרשת לכם לצורך עבודה במקצוע הזה היא אינה הכשרה בדמותו של קורס של טיפולים בהתמכרויות. המשמעות היא שבכדי להשתלב בתחום זה, אתם רוצים לרכוש השכלה בתחומים המשיקים כמו עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, רפואה, רפואה משלימה, סיעוד וכדומה. עם ההשכלה הזאת תוכלו להתחיל לעבוד במכון גמילה ושם תעברו הכשרות מקצועיות נקודתיות, תרכשו ניסיון בתחום ותרכשו לעצמכם יכולות שיהפכו אתכם למטפלים מוסמכים בתחום ההתמכרויות.

האם זה שווה את המאמץ?

ובכן, אם אתם מתלבטים האם כניסה לתחום של טיפול בהתמכרויות שווה את המאמץ, אולי אתם כלל לא מתאימים לתחום. תחום הטיפול הוא תחום שדורש מעורבות רגשית ואישית גבוהה מאוד והבחירה בו צריכה להיות מתוך חיבור לאופי העבודה היומיומית, עבודה עם מטופלים, עבודה במצבים שאנשים רגילים לא פוגשים במהלך חייהם והתמודדות עם אתגרים לא פשוטים של אנשים המחפשים מענה לצורך ההתמכרות שלהם, כשרק אתם עומדים ביניהם. אם אתם מתחברים לזה, לימוד התחום שווה כל מאמץ שתשקיעו בכך ואם לא, אז לא כדאי בכלל להתחיל.

האם ניתן להתפרנס בכבוד בתחום?

התחום של טיפול בהתמכרויות הוא אינו תחום שנכנסים אליו בשביל הכסף. יחד עם זאת, אפשר בהחלט להתפרנס בו בכבוד, ליהנות מסיפוק מקצועי רב מאוד ומאתגר מקצועי שאיתו יש להתמודד על בסיס רציף ויומיומי. לאחר רכישת המקצוע תוכלו בהחלט למצוא מקום עבודה מסודר באחד ממכוני הגמילה הרבים הפזורים בארץ ואם תהיו מספיק טובים ומקצועיים, תוכלו גם להתקדם בסולם הדרגות ובמקביל לשפר גם את רמת ההכנסה שלכם בהתאם לדרגה המקצועית שלכם.