חברת קייטרינג חלבי או מלצרות – היכן עדיף לעבוד בזמן לימודי תואר?

תוכן עניינים
Rate this post

עסקי מסעדנות מטבעם מספקים מוצר אחד: אוכל. פשוט….. זהו שלא!

אמנם המזון המוגש מהווה את הסיבה העיקרית בה בוחרים הסועדים לשבת במסעדה מסויימת או להזמין את הקייטרינג הספציפי לאירוע שלהם הרי שאם הצוות ההיקפי, משמע מלצרים, מנהלי משמרת, מנקים וכו', לא ינעימו את זמנם של הסועדים המסעדה או חברת הקייטרינג יאבדו את לקוחותיהם מהר מאד. בעלי עסקי האוכל, באשר הם, תלויים הן בשף מצויין שבונה את תפריטי האוכל ומבשל אותם ברמה הגבוהה ביותר ובאותה הנשימה תלוי בצוות העובדים המתפעל את ההגשה בפועל, ביום האירוע.

ולכן בחירת הצוות ההיקפי לא נופל בחשיבותו מרמת המזון המוגש בעת האירוע או האירוח.

אנו נתמקד במאמר זה בצוות המשמעותי ביותר לחברות קייטרינג ומסעדנות – המלצרים.

מהם תפקידי המלצר בחברות קייטרינג חלבי ובמסעדות

תפקיד המלצר, בפשטות, הינו הגשת מזון ומשקאות לסועדים בעת שהות במסעדה או באירועים משמחים אליהם הוזמנו חברות קייטרינג להכנה והגשת מזון.

המלצר מהווה את הפנים של בית העסק כלפי הסועד. עיקר עבודת המלצרות באה לידי ביטוי בשיווק המזון שמוגש במסעדה או בקייטרינג המוזמן ובהגשתו למוזמן או לסועד. המלצר מלווה את הסועדים מרגע כניסתם לאירוע ועד לתומו.

נציג נקודות דומות ושונות בעבודת המלצרות במסעדה ובאירועים בהם מוזמן שירות קייטרינג:

 • עריכת השולחנות – במסעדה אחראי המלצר על ארגון השולחן לקבלת לקוחות.
  באירועים אליהם מוזמן קייטרינג חלבי ארגון השולחן נעשה על פי רוב על ידי חברה חיצונית.
 • הסבר לסועדים על המנות המוגשות ומתן המלצות למנות ספציפיות – בניגוד למסעדה בה הסועדים מקבלים תפריט בעת הגשה באירוע על ידי חברת קייטרינג המזון מוגש על גבי מגשי אירוח או מגשים מסתובבים הנישאים בידי המלצרים. בכל סוגי ההגשה, הן בהגשה לשולחן והן באירוח בעזרת מגשי אירוח, המלצרים ימליצו על המנות המוגשות וחייבים להיות בקיאים במרכיבי המזון המוגשים.
 • רישום הזמנת המנות הנבחרות על ידי הסועדים – במסעדה הרישום מדוייק ומתבצע בעת לקיחת הזמנה מהלקוח. בשירותי קייטרינג המציג מגשי אירוח לסועדים האורחים המזון מוצג או מוגש ללקוח על ידי מגשי אירוח מסתובבים או מוצגים בעמדות הגשה נייחות והאורח בוחר באם לטעום את המזון המוגש או לאו.
 • קישור בין באורח למטבח – בשתי סוגי ההגשה באם לאורחים יש בקשה ספציפית הוא יפנה אל המלצר הנוכח במקום ויצפה ממנו לדבר עם המטבח בשמו.
 • בקיאות במרכיבי המזון המוגשים – במסעדה ישנו תפריט המכיל את המאכלים המוגשים במקום. בעת הגשה בעזרת חברת קייטרינג באירוע בקיאות המלצר במנות המוגשות היא קריטית היות והתפריט משתנה מיום ליום על פי דרישות הלקוח והמוזמנים אינם יודעים למה לצפות. אם ניקח לדוגמא קייטרינג חלבי המכיל סוגי מזון רבים ומגוונים ומכיל מגשי דגים, מגשי קישים, מגשי פירות ועוד ועוד הרי המבחר עצום ומגוון והמלצר צריך להפגין בקיאות בכולם.
 • תזמון ההזמנות במטבח – בעת הזמנה מהתפריט במסעדה בתזמון הוא קריטי ומתווה את ציר הזמן של הארוחה כולה. בעת הגשה באירוע הנעזר בשירותי קייטרינג חלבי ובמגשי אירוח כל המזון מוגש בתחילת האירוע על מגשי אירוח סטטיים או מסתובבים והתזמון נעשה רק במעברים בין אפרטיפים, מנות עיקריות וקינוחים.
 • הגשה – ההגשה במסעדה היא לשולחן סועדים. ההגשה באירועים היא בעזרת מגשי אירוח לאירועים המוגשים ללקוח באופן אישי ולא לשולחן מרכזי שהזמין מתפריט. מגשי האירוח מוזמנים מראש ואינם ניתנים לבחירת הסועדים אולם מכילים מגוון עצום של מאכלים כך שכל אורח מוצא את המאכלים הערבים לחיקו ביניהם.
 • פינוי השולחן וניקיונו בעת האירוע ולאחריו – הן במסעדות והן באירועים המזמינים שירותי קייטרינג חלבי לאירועים ניקיון העמדה ותחזוקה לאורך כל האירוע חלה על כתפי המלצרים. לעתים מגבים את המלצרים עובדי פיקולו או חברת ניקיון המשלימים את העבודה.
 • הסדרת תשלום – במסעדות המלצר אחראי על הסדרת התשלום ואילו במפגשים בהם מוזמן קייטרינג לאירועים התשלום מוסדר למפרע על ידי המזמין טרם האירוע.
 • הכרת טעמו האישי של הסועד – במסעדה המלצר שואל ומעניין בטעמו של הסועד וכך מסייע לו להזמין ואילו בעת הגשה בעזרת מגשי אירוח לאירועים המזון מוגש ופרוס לפני הלקוח והוא בוחר על פי טעמו האישי.
 • הנעמת זמן הסועדים – הן במסעדה והן באירוע הנעזר בהגשת מגשי אירוח לאירועים המלצרים חייבים להנעים את זמנו של הלקוח ולספק לו חוויה נעימה.
 • טיפים – בניגוד למסעדה בה הסועדים משלמים טיפים ספציפית למלצר ששירת אותם באירוע שנעזר בשירותי קייטרינג מזמין האירוע משל טיפ כולל לכל המלצרים ללא קשר לרמת השירות של מלצר ספציפי זה או אחר.

ניתן לסכם כי עבודת המלצרים היא קריטית וחשובה לבית העסק. המלצרים מהווים את פניו של בית העסק ופנייה חוזרת אליו תלוייה רבות ברמת השירות הניתנת בעת הארוחה ועל כן חשוב כי בעל העסק יקפיד הקפדה יתרה על בחירת המלצרים העובדים מטעמו.

קורסים נוספים לנוחיותכם:

קורס מנהל עסקים

מה לומדים בקורס מנהל עסקים? הצלחתו של מנהל עסק נמדדת כיום לפי מידת ההצלחה של העסק עצמו. בכל תחומי החיים יש בכל רגע התפתחויות וחידושים, ועל המנהל להתנהל מול התמודדויות עסקיות שונות ולספק פתרונות יעילים בזמן אמת. בקורס מנהל עסקים ניתן לרכוש כלים מעשיים ואסטרטגיות ניהול שיכינו את הלומדים לניהול ופיתוח עסק. מטרות הקורס כוללות

קרא עוד »

עבודה בתור מטפלת סיעודית

הכירו את המטפלת הסיעודית מטפלת סיעודית היא אחת מבעלות המקצוע הכי סבלניות שיש. המטפלת הסיעודית נמצאת שם בשביל חלק גדול מאוד מהאוכלוסייה, בני הגיל השלישי או אנשים שצריכים עזרה סיעודית בגלל שעברו תאונה מסוימת או שהם מוגבלים באופן כזה שלא מאפשר להם קיום עצמאי לחלוטין. המטפלת הסיעודית היא מטפלת שאחראית לעזור לאותם אנשים בכל מה

קרא עוד »

לימודי אבטחה

האם כדאי להתחיל לימודי אבטחה? מדינת ישראל היא מדינה שבה הצורך באבטחה איכותית הוא צורך נרחב ומקיף כולנו מכירים היטב את המדינה שבה אנחנו חיים, וגם אם אנחנו רוצים לחשוב כי אנחנו חיים בסביבה בטוחה באופן כללי, אנחנו מבינים שמצב זה הוא תוצאה של מדיניות אבטחה נוקשה, בין אם ברמה לאומית ובין אם ברמה הפרטית

קרא עוד »

קורס ייעוץ משכנתאות

מהו קורס ייעוץ משכנתאות? קורס להכשרת יועצי משכנתאות הוא קורס בן כחודשיים המערב הרצאות פרונטליות, סימולציות ותרגול מעשי בשימוש במחשבוני הלוואות. מטרת הקורס היא לעזור להכשיר את העוברים אותו ולעזור להם להשתלב כעובדים במוסדות פיננסיים שונים, העוסקים בייעוץ ומתן משכנתאות. הקורס לרוב מועבר בשעות הערב, אחת לשבוע. רוב הקורסים דורשים תעודת בגרות מלאה על מנת

קרא עוד »